Najpopularniejsze pytania

Na czym polega Psychologiczna Szkoła Rodzenia?

PSR to przestrzeń na edukację, rozmowę, lęki i nadzieje przyszłych rodziców.


Nagrałam kurs online, w którym zawarłam wszystkie najważniejsze informacje o psychicznym wymiarze ciąży, porodu i wczesnego rodzicielstwa.

Decydując się na kurs otrzymasz dostęp do dedykowanej platformy, na której znajdziesz 30 lekcji video podzielonych na 5 modułów: spotkanie z noworodkiem, połóg, poród, ciąża, od taty dla taty. Do każdego modułu zostały przygotowane karty pracy w formacie PDF. Karty pracy są zaprojektowane w taki sposób aby były punktem wyjścia do rozmowy w parze.

Dodatkowo możesz  wykupić wersję kursu z konsultacją indywidualną.

Czego dowiem się na Psychologicznej Szkole Rodzenia?

W trakcie kursu spojrzysz na czas ciąży i rodzicielstwa z perspektywy psychologicznej. Odpowiadam na pytania:

  • co czuje noworodek kiedy się rodzi?

  • dlaczego dziecko płacze?

  • jakie jest znaczenie ciąży dla naszej psychiki?

  • jak psychicznie przygotować się do porodu?

  • jak rozmawiać z personelem medycznym?

  • jak zapewnić sobie połóg, który będzie dobrym wspomnieniem?
    i wiele innych...

Kiedy najlepiej zapisać się na kurs?

Dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że najlepszym czasem na kurs jest II i III trymestr ciąży. Jednak treści w nim zawarte poruszają wiele tematów, które są interesujące nawet dla osób niezwiązanych z rodzicielstwem. Sprawdziłam na wielu znajomych, nie uciekają na mój widok, a nawet często dopytują o więcej ;-)

Czy kurs zastąpi mi klasyczną szkołę rodzenia?

Ideą kursu było, aby nie zastępować a uzupełniać. Dostaję jednak wiele wiadomości od uczestników, którzy zauważają, że kurs dał im więcej informacji i przygotowania niż klasyczna szkoła rodzenia. Proponuję sprawdzić na własnej skórze :-)

Dla kogo jest ten kurs?

Psychologiczna Szkoła Rodzenia to kurs nagrany dla osób oczekujących dziecka.

A dotychczasowe doświadczenia pokazują, że kurs kupują również osoby, które dopiero rozważają decyzję o ciąży i chcą dowiedzieć się z jakimi zmianami wiąże się taki krok. Na kurs zdecydowało się też kilku studentów i specjalistów zainteresowanych tematyką okołoporodową. 

Mój partner nie chce wziąć udziału w kursie, czy to ma sens?

Jak najbardziej! Uczestnictwo partnera wiele wnosi, ale nie jest obowiązkowe.

Mam już dziecko, czy dowiem się tu czegoś nowego?

Psychologiczną Szkołę Rodzenia ukończyło kilku rodziców, którzy mieli już jedno dziecko, jedna mama powiedziała "żałuję, że nie wiedziałam tego przy pierwszym dziecku".  Wiele treści zawartych w kursie wciąż nie jest dostępnych w polskim internecie. Opieram się na wiedzy, która często jest dostępna tylko dla profesjonalistów.

Z moich obserwacji wynika, że to właśnie rodzice spodziewający się kolejnego dziecka szczególnie korzystają z kursu. Zajęci opieką nad starszym dzieckiem czy dziećmi nie mają czasu aby "pobyć w ciąży", brakuje im czasu na przemyślenia, refleksje, oswajanie się. Nie decydują się na szkołę rodzenia (która mogłaby takie refleksje pobudzić), ponieważ znają już techniczne aspekty wczesnego rodzicielstwa. Psychologiczna Szkoła Rodzenia to nowe informacje, które w dodatku pozwalają na "pobycie w ciąży" chociaż w trakcie realizowania kursu.


Gdzie mogę kupić kurs?