Kurs online, który przygotuje Cię na narodziny Twojego dziecka

Pomaga psychicznie przygotować się do porodu

Przybliża tradycje połogowe, które zmieniają myślenie o depresji poporodowej

Wnosi wiedzę psychologiczną w początki rodzicielstwa

Przygotowuje parę na nadchodzące zmiany

Merytoryczny, ciepły i osobisty zestaw wiedzy.

W trakcie kursu dowiesz się:

• Co dzieje się w psychice kobiety w ciąży?
  • Czym jest poród z perspektywy psychologicznej?
  • Co może czuć mężczyzna towarzysząc w porodzie?
  • Co czuje noworodek kiedy się rodzi?
  • Jakie zmiany w związku czekają parę po narodzinach dziecka?
  • Jak nasza historia rodzinna może wpływać na nasze rodzicielstwo?
  • Co chroni przed depresją poporodową?
  • Jak opiekować się potrzebami noworodka?

Ten kurs jest dla Ciebie, jeśli:

Spodziewasz się dziecka

Chcesz świadomie przeżyć ten czas

Szukasz dobrej wiedzy o porodzie

Jestem psycholożką, psychoterapeutką i mamą.

Nazywam się Aleksandra Fabjańska i chciałabym opowiedzieć Ci, co mówi psychologia o rodzeniu.

Czas okołoporodowy jest niesamowicie ważny dla naszej psychiki i naszej tożsamości.

Chcę Cię przygotować na spotkanie z Twoim małym człowiekiem.

Opowiem Ci co możesz czuć - żeby uniknąć Twojego poczucia winy.

Opowiem Ci jak zachowuje się noworodek i jak go zaopiekować.

Opowiem Ci jak poród i połóg może stać się dobrym wspomnieniem.

Co dostajesz?

Dostęp na 2 lata

5 modułów, 30 lekcji

Prawie 5 godzin nagrań video

Karty pracy, które pobudzają refleksję i są punktem wyjścia do rozmowy w parze

BONUS: Od taty dla taty. Męska perspektywa

Wiedza, której nie ma w żadnej innej szkole rodzenia

Dlaczego nagrałam kurs online?

Jak wypełnić lukę, która pozostała po klasycznej szkole rodzenia?

Będąc w ciąży uświadomiłam sobie jak trudne przekazy porodowe nosimy jako społeczeństwo. Jak to się stało, że historie o czyichś narodzinach to opowieści o trudzie, bólu, a często też traumie?

Zaczęłam czytać i odkrywać świat okołoporodowy. Okazuje się, że poród wcale nie musi być złym doświadczeniem. Co więcej - może być budującym doświadczeniem!

Chciałam podzielić się wiedzą, która tak bardzo mi pomogła.

Zaczęłam prowadzić warsztaty z Psychologicznej Szkoły Rodzenia w Krakowskim Instytucie Psychoterapii, lista chętnych szybko zaczęła przewyższać nasze możliwości. Widziałam jak wiele par kończy PSR z innym spojrzeniem na poród i z nadzieją na dobre narodziny.

Dlatego postanowiłam, że nie chcę aby była to wiedza dla wybrańców. Nagrałam kurs online, bo ta wiedza należy się każdemu.

Zapraszam Cię do Psychologicznej Szkoły Rodzenia.

Możesz obejrzeć darmową lekcję:

Co czuje noworodek, kiedy się rodzi?

Kliknij w poniższy przycisk, zarejestruj się lub zaloguj i pozostań na stronie:

Chcę zobaczyć lekcję!

5 modułów, 30 lekcji i 1 bonus. Prawie 5 godzin nagrań!

Moduł I CIĄŻA
1. Co zmienia ciąża? 2. Trymestry psychologiczne
Moduł II PORÓD
1. Poród jako doświadczenie graniczne 2. Poród naturalny 3. Poród przez cięcie cesarskie 4. Co sprzyja dobremu rodzeniu? 5. Jak porozumieć się z personelem medycznym? 6. Co po porodzie?
Moduł III POŁÓG
1. Co wiemy o połogu? 2. Tradycje połogowe w różnych kulturach. połóg po marokańsku. 3. Jak zadbać o swój połóg? 4. Baby blues i depresja poporodowa - co naraża, co chroni? 5. Psychoza poporodowa
Moduł IV SPOTKANIE Z NOWORODKIEM
1. Co czuje noworodek kiedy się rodzi? 2. Rodzicielstwo a ewolucja 3.Czy dziecko powinno być w centrum mojej uwagi? 4. Wystarczająco dobry rodzic 5. Wyprawka- co warto kupić? 6. Czy niemowlę może być grzeczne? 7. Co oznacza dla rodzica temperament jego dziecka? 8. Sen dziecka 9. Radzenie sobie z nieproszonymi radami i dbanie o siebie w rodzicielstwie 10. Jak karmić? 11. Rozwój dziecka w pierwszym roku życia
Moduł V JA JAKO RODZIC
1. Jak moja historia rodzinna wpłynie na moje rodzicielstwo? 2. Wewnętrzna matka 3. Współczesne ojcostwo
BONUS "OD TATY DLA TATY"
Czy i jak towarzyszyć w porodzie? Jak zaplanować i odnaleźć się w połogu Twojej partnerki? Jak budować relację z niemowlakiem?

5% dochodu z kursu przekazuję

Fundacji Rodzić po Ludzku

Opinie

Psychologiczna Szkoła Rodzenia to coś więcej niż kurs. To ogromny zbiór wiedzy połączony z cudowną wrażliwością Oli. Słuchając nagrań czułam się zaopiekowana, otoczona troską i wiedzą. Wiele informacji pomogło zrozumieć mi mój stosunek do ciąży i do porodu i dzięki tym informacjom mogę dalej nad sobą pracować. Ogromnie dziękuję za kurs! Uważam, że każdy rodzic powinien go przejść.
Angelika
Kurs który zdejmuje dużo ciężaru z ramion. Pomaga podejść do siebie i dziecka z wyrozumiałością i bez presji. Zawiera też masę wiedzy która nie jest ogólnie dostępna.
Rozalia
Wspólnie z Mężem oglądaliśmy wszystkie nagrania, czasami pauzując je i wplatając długie dyskusje. Momentami były one bardzo emocjonujące, doprowadzające do łez, jednak zawsze prowadzące do pozytywnych rezultatów. Gdyby nie kurs, wiele wartościowych rozmów nie miałoby miejsca. Nasze odczucia są zdecydowanie pozytywne i chętnie będziemy wracać do nagrań, gdy będziemy przechodzić trudne chwile z naszym dzieckiem. To była dobra inwestycja!
Agnieszka