"Samo zaprzestanie karmienia piersią nie jest odstawieniem od piersi"

D.W. Winnicott

Odstawienie od piersi to subtelny i ważny proces, który zachodzi między matką a dzieckiem.

W trakcie webinaru przeprowadzę Cię uważnie przez wszystkie mechanizmy, które pozwalają matce i dziecku ze spokojem zakończyć karmienie piersią. Słuchając tego webinaru zyskasz świadomość, która jest bezcenna w kontakcie z małym dzieckiem.

W trakcie webinaru dowiesz się:

• Jak odstawić dziecko od piersi z szacunkiem do swoich i jego potrzeb?
  • Jakie są sygnały gotowości do odstawienia od piersi?
  • Co dać zamiast piersi?
  • Jaka jest rola ojca w procesie odstawiania od piersi?
  • Czy dziecko zacznie przesypiać noce po odstawieniu?
  • Co zrobić kiedy kobieta już bardzo nie chce karmić a dziecko odmawia odstawienia?
  • Co oznacza odstawienie dla psychiki dziecka?
  • Jak radzić sobie z poczuciem, że "zabieram dziecku coś cennego"?
  • Czy istnieje zbyt długie karmienie piersią?

W trakcie webinaru opowiem Ci o odstawieniu od piersi jako o procesie, który zamyka stary a otwiera nowy wymiar relacji matka-dziecko.

Usłyszysz zupełnie nową perspektywę na karmienie piersią, gwarantuję efekt "aha!".

Opowiem Ci jak czas odstawienia może być nie tylko "kryzysem do przetrwania", ale czasem, który będzie dla Was bardzo rozwojowy.

Dzięki tej wiedzy przeprowadzisz siebie i dziecko przez odstawienie w sposób ŚWIADOMY.

Będziesz rozumiała co się dzieje, a to będzie Ci dawało spokój.

• Kupując wejściówkę otrzymujesz dostęp do nagrania na DWA LATA!
  • Otrzymujesz fakturę, przyjdzie automatycznie po złożeniu zamówienia.
  • Jesteś specjalistą pracującym w obszarze okołoporodowym? Zapraszam na webinar, ta wiedza na pewno wesprze Cię w Twojej pracy. Dodatkowo, prześlę Ci zaświadczenie o udziale w szkoleniu, wystarczy do mnie napisać.

Prowadzi

Psycholożka, psychoterapeutka i mama

Jestem w trakcie szkolenia systemowo-psychodynamicznego i do takich koncepcji odwołuję w trakcie tej prezentacji. Być może "koncepcje" zabrzmiały poważnie, ale spokojnie - podobno mam dar prostego mówienia o skomplikowanych procesach ;)

Pracuję w gabinecie psychoterapeutycznym i w Krakowskim Instytucie Psychoterapii. Zajmuję się psychoterapią osób dorosłych, prowadzę grupy wsparcia dla kobiet w ciąży i młodych mam. Stale współpracuję z położnymi i innymi specjalistkami okołoporodowymi. Prowadzę dla nich szkolenia i grupy wsparcia.

Webinar to miks literatury psychoanalitycznej, doświadczeń zawodowych i bardzo życiowych przykładów. Będzie merytorycznie, ciekawie, ale też osobiście, bo ostatecznie nie byłoby tego webinaru gdybym sama kiedyś nie przeszła przez proces odstawiania dziecka od piersi.

Opinie

Słuchałam go także jako profesjonalistka, pracująca na co dzień z małymi dziećmi i rodzicami. I nadal pozostaję pod wrażeniem jak merytorycznie, ale przystępnie opracowała Pani temat. To było bardzo inspirujące :)
Anna
Dziękuje za webinar. Jest dla mnie bardzo pomocny, jako mamie ponad 2 latki szykującej się do odstawienia córki oraz jako psycholożce. Świetny merytoryczny materiał.
Małgorzata
Wow, wow, wow! Nigdy nie pomyślałam o karmieniu piersią i odstawieniu w ten sposób. Bardzo dziękuję za ten webinar, był dla mnie niesamowicie pomocny!
Dominika